savjeti

Organizujte svoje kupatilo: 7 stvari koje odmah treba da bacite

Autor: Žene.ba
FOTO: Ilustracija
Ako ste među onima koji svakog jutra jure kroz kuću da bi se što brže spremili za posao, možda potcjenjujete važnost kupatila u kojem nema nijedne sitnice viška.

Dobro organizovano kupatilo nije samo vizuelno privlačnije, već može da bude baš taj detalj u "slagalici" lakšeg jutarnjeg spremanja ili lagodnog opuštanja pred odlazak u krevet.

Zamislite samo koliko se lakše čisti sređeno kupatilo i pregledajte spisak savjeta profesionalnih organizatora - šta treba hitno baciti ili reciklirati.

Besplatni uzorci kozmetike

Zabavno je dobijati besplatne uzorke šminke, proizvoda za njegu kože i parfema, sve dok zaista planirate da ih koristite.

"Skoro svako kupatilo koje sam sređivala bilo je prepuno uzoraka kozmetike koji se nikada ne koriste", kaže Melisa Klug. "Upotrebite ih u roku od dvije nedjelje ili se oprostite od njih – nemojte dozvoliti da vam gomila njih preplavi radne površine, fioke i ormariće."

Zaboravljeni proizvodi za ličnu higijenu

Od paste za zube, šampona i gela za tuširanje do seruma za lice – svi smo probali neki proizvod koji nam se nije dopao. Nemojte dozvoliti da vam poluprazne boce zauzimaju prostor. Poklonite ih ili razmijenite s prijateljima.

Lijekovi i kozmetika s isteklim rokom

Provjerite datume na proizvodima za njegu kože, kremama za sunčanje i lijekovima - da im slučajno nije istekao rok. Lijekovi kojima je istekao rok mogu da imaju slabije dejstvo ili čak da postanu štetni, a bajati kozmetički proizvodi mogu da izazovu iritaciju kože.

Možda i vaša četkica za zube mora da se baci?

Razmislite: kada ste posljednji put promijenili četkicu za zube? Stručnjaci se slažu da je potrebno promijeniti četkicu najmanje na svaka tri mjeseca, a možda i ranije ako su vlakna uništena.

Stari brijač

Mnogi ne znaju da brijač treba promijeniti posle sedam upotreba. Ako nastavite da s brijete tupim brijačem, morate da pritiskate sve jače da biste se obrijali, što povećava rizik od posjekotina. Takođe, brijači koji ostaju u tuš-kabini mogu da zarđaju i skupljaju bakterije.

Duplikati

Smanjite broj duplikata ili rijetko korišćenih predmeta. Bilo da je riječ o sredstvima za čišćenje, posudama za sapun ili toaletnim potrepštinama, smanjite količine. Uštedite prostor, vrijeme i novac, ne zalećite se u kupovini novih proizvoda kućne hemije dok ne potrošite zalihe. Ako vam neki stari ne odgovaraju, poklonite ih.

Stari ili pohabani peškiri

Peškiri ne samo da s vremenom izblijede, pocijepaju se i isflekaju, već sve manje upijaju vodu. U zavisnosti od kvaliteta, peškire treba zamijeniti na dve do pet godina. Ako ih imate više i rotirate ih neprekidno, naravno, njihova trajnost se produžava.

© Copyright 2005. - 2024. Radio M Media Group.
Sva prava zadržana.
Dizajn i programiranje: Lampa.ba