Evropsko prvenstvo

Lana Pudar osvojila evropsko srebro u Beogradu

Autor: Žene.ba
Lana Pudar

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar bila je druga u finale utrke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Zlata je osvojila Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je naša Lana Pudar za njom zakasnila svega 0,27 sekundi, savremenom 2:08.15.

Podsjetimo, Pudar je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto isplivavši dionicu u vremenu 2:10.39, što je u konačnici bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Osamnaestogodišnja Lana Pudar u Beogradu je prije dva dana plivala finale utrke na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu. Lana je utrku odradila u vremenu 59.01 i zauzela osmo mjesto u finalu.

Ovo su za Lanu bile i pripreme za glavni događaj godine, a to su Olimpijske igre u Parizu.