To znači da često ne iskorištavamo puni potencijal naših losiona, što može značiti da naša koža pati više nego što je potrebno. Ludo, zar ne?
Trend sušenja na zraku koji trenutno postaje popularan na TikToku dodatno je fokusirao ovo pitanje. Ovaj trik podrazumijeva da korisnici dopuste da im koža potpuno osušiti na zraku prije nego što nanesu njegu kože. I dok postoji logika u ovoj metodi – naročito ako koristite peškir za tapkanje kože, koji
a) može zadržavati bakterije i
b) može stvarati trenje na koži – ipak se pokazalo da sušenje na zraku nije najbolji način za maksimalnu hidrataciju.
Prema Danielu Isaacs-u, glavnom proizvodnom direktoru brenda Medik8, formulatoreu proizvoda i direktoru istraživanja, “česta zabluda je da sušenje kože na zraku omogućava koži da ‘diše’ i sprječava iritaciju. Međutim, to može dovesti do gubitka vlage i suhoće.”
@jazmynjw Is this really necessary? Im drowning over here!#skincareroutine #skincare #comedy ♬ Lucifer's Waltz - Secession Studios
Rhysa Phommachanh, stručnjak za njegu kože iz Landys Chemist-a, slaže se. Ostaviti vodu da se osuši s lica “doprinosi transepidermalnom gubitku vode (TEWL), gdje voda isparava s kože u zrak, ubrzavajući dehidraciju i ostavljajući kožu da se osjeća zategnuto, grubo i sklonije finim linijama i borama,” kaže ona.
Sušenje lica na zraku: Koža se mora održavati vlažnom
Umjesto toga, Daniel preporučuje “nanošenje hidratantne kreme na vlažnu kožu pomaže učinkovitijem zadržavanju vlage. Kada je koža blago vlažna, ona bolje apsorbira hidratantne sastojke, čime se poboljšava učinkovitost proizvoda. Ova praksa omogućava hidratantnoj kremi da stvori barijeru koja zaključava hidrataciju, što rezultira punijom i blistavijom kožom.”
Ako ste oduvijek primjenjivali kremu na vlažnu kožu, svaka čast, ali ako niste, sada znate: držite kožu vlažnom!