1. Napravite "generalku"
Uvije je na početku teško, tako je i s organizacijom vašeg ormara. Odvojite vremena (puunoooo vremena) i pregledajte svaku stvar koju imate u ormaru. Podijelite ih na četiri hrpe: za baciti, za popraviti, za prodati i ono što ćete zadržati. Ne smijete si dopustiti da vas obuzmu osjećaji - ako nešto niste nosili duže vremena (osim ako nije riječ o nekom vintage komadu koji vam je ostatak vaše garderobe sakrio od vas) vjerojatno više ni nećete.
2. Nastavite s "uređivanjem" ormara
Jedini način kako izbjeći da se haos vrati nakon što ste pospremili jest da svaki put kada kupite nešto novo, bacite nešto staro. Okrutno, znamo, ali to je za vaše dobro.
3. Zaradite na onome što ne želite više
Prodajte odjeću koja vam više ne odgovara ili vam se ne sviđa, bolje ćete se osjećati ako odete u shopping s novcima koje ste zaradile od stare odjeće.
4. Organizirajte ormar po kategoriji i boji
Najprije razvrstajte odjeću po kategorijama zimsko / ljetno, zatim dugi / kratki rukav itd. Kada ste to napravili, razvrstajte predmete po boji unutar svake kategorije. Sve će vam biti ljepše i preglednije, a i ujutro će vam biti lakše naći ono što tražite.
5. Uložite u urednost
Jednobojne će vješalice pridonijeti općem dojmu urednosti vašeg ormara, a osim toga kupite i kutije pomoću kojih ćete razvrstati veš, čarape i modne dodatke.
6. Ne zaboravite cipele
Cipele je zapravo najbolje držati u njihovim originalnim kutijama (pogotovo ako ih ne nosite često), naime one ih čuvaju od prašine, a istovremeno im dopuštaju da "dišu". Kako ne biste otvarali desetak kutija za cipele svako jutro u potrazi za onima koje želite obući, označite kutije s naljepnicama sa slikama ili opisima cipela da si skratite muke.
7. Pazite na svoje skuplje komade
Kada uložite više novaca u neki odjevni predmet, onda ga i održavajte sukladno tome. Dizajnerske torbice čuvajte u platnenim vrećicama, koje ih čuvaju od prašine, i napunite ih novinama ili papirom kako ne bi izgubile oblik.