Sol (ili šećer) zalijte s upola manje ulja i sve dobro izmiješajte. Prema želji, dodajte pet kapi esencijalnog ulja. Navucite rukavicu za piling te smjesu kružnim pokretima temeljito umasirajte u kožu, a zatim isperite. No za proljetnu obnovu kože dostatni su i mlijeko i bademi, tvrdi poznati američki liječnik dr. Mehmet Oz.
U blenderu usitnite bademe te, i dalje miksasjući, polako dolijevajte mlijeko. Pilingom istrljajte kožu, dobro je isperite i nakon toga nahranite losionom za tijelo.
Ulja prema tipu kože
Normalnoj će koži najbolje odgovarati esencijalna ulja cedrovine, geranija, jasmina, lavande, nerolija, badema, čajevca, naranče i ruže, savjetuju aromaterapeuti. Miješana koža voli geranij, ylang-ylang i neroli, suha badem, cedrovinu, jasmin, sandalovinu, ružu i lavandu, a masna se slaže s uljima limuna, metvice, lavande, ružmarina, geranija, melise, grejpa, eukaliptusa, mirte i nerolija.
Smeđi šećer je prvak u čišćenju
Kao jedan od ponajboljih pilinga iz kućne radinosti stručnjaci navode onaj od smeđeg šećera. Pomiješajte dvije žlice šećera sa žlicom maslinova ulja, umasirajte smjesu u vlažnu kožu te isperite. Osim što će odstraniti odumrle stanice kože, piling će potaknuti njezino obnavljanje. Piling se ne preporučuje raditi češće od dvaput sedmično.
Za nježnije pete i meke laktove
Pola šalice smeđeg šećera može se pomiješati i s četvrtinom šalice meda te tri-četiri kapi esencijalnog ulja prema želji. Pod tušem utrljajte piling u tijelo, osobito se fokusirajući na područja sklona sušenju kože poput laktova ili peta. Omekšavanju tih područja pomoći će i njihovo trljanje polovicom limuna “posoljenom” morskom solju.
Jednostavni kućni pilinzi
Za piling od maslinova ulja pripremite pola šalice ulja, manju šalicu soli te nekoliko kapi eteričnog ulja. Koži će odgovarati i piling od cimeta. Treba vam šalica smeđeg šećera, dvije žličice cimeta, dvije-tri žlice sojina ulja i dvije žlice mlijeka. Pola šalice soli možete izmiješati s pola šalice avokadova ulja te dvije-tri žlice meda.
24sata.hr